תפריט נגישות

סמל רפאל בובליל ז"ל

רפאל בובליל
בן 20 בנפלו
בן ויולה וניסים
נולד בתל אביב
בי"ד באב תשי"ד, 13/8/1954
התגייס ב-2.8.1972
שרת בחיל השריון גד' חש"נ 9228, חיל החימוש אוג' 560
נפל בעת שירותו
בג' בשבט תשל"ד, 26/1/1974
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
הותיר: הורים, אח ואחות

קורות חיים

רפאל (רפי), בן ויולה וניסים (סומני), נולד ביום י"ד באב תשי"ד (13.8.1954) בתל-אביב. הוא למד בבית- הספר היסודי "המנחיל" ברמת-גן. אחרי-כן סיים את לימודיו בבית-הספר התיכון המקצועי "אורט" ברמת-גן, במגמה למסגרות מכנית, וכן למד לבחינות הבגרות בבית הספר "מישלב". רפי היה תלמיד חרוץ ושקדן, אהוב על מוריו ועל חבריו. הוא היה שמח בחלקו ורציני בגישתו לחיים. בקרב מיודעיו נודע כנער חברותי, המוכן תמיד לעזור לזולת. ישר היה ובעל מצפון, בן נאמן ומסור להוריו ודואג למשפחתו. רפאל גויס לצה"ל בתחילת אוגוסט 1972 והוצב לחיל החימוש. לאחר הטירונות השתלם בקורס לחמשי צריח בטנקי "פאטון". הוא היה חייל אחראי ומסור לתפקידו והצטיין במחשבה מקורית. הוא שפע רעיונות ייעול, הציע הצעות רבות בתחום הצבאי וזכה בתשבחות על הצעותיו. בתקופת שירותו בצבא השתדל שלא להדאיג את הוריו, הרבה לכתוב מכתבים הביתה, והקפיד לעמוד בקשר עם המשפחה.

ביום ג' בשבט תשל"ד (26.1.1974), נפטר רפאל בעת שרותו. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בקרית-שאול. השאיר אחריו אב, אם, אח ואחות. לאחר מותו הועלה לדרגת סמל.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "רפאל היה אחד החיילים המעולים ששירתו תחת פיקודי. הוא היה חייל ממושמע ואחראי, ובהתנהגותו הטובה שימש דוגמה לכל חיילי היחידה. הוא התנדב מרצונו לכל משימה ולא היה תפקיד קשה בעיניו. במלחמה מילא תפקידו בהצטיינות ולא אחת פעל תחת אש, תוך חירוף נפש. בזכותו ובזכות חבריו, המשיכו הטנקים להילחם למרות הפגיעות והקלקולים".

הוריו תרמו לזכרו לוח-זיכרון לבית-הכנסת "מקור חיים" ברמת-גן, וכן תרמו מקרר לישיבת "כסא רחמים" בבני-ברק.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה